fbpx

Nagavci, për ftesën e Thaçit: Këto ditë duhet të mbajmë distancën ndaj tij

Lëvizja Vetëvendosje do të refuzojë çfarëdo ftese të presidentin Hashim Thaçi për konsultime pas shkarkimit të qeverisë Kurti. Paralajmërimet e të parit të shtetit për krijimin e një qeverie gjithëpërfshirëse…

Vitia paralajmëron masa ndëshkuese për qytetarët që nuk respektojnë rregullat

Pas vendosjes së orarit të ri të kufizimit të lëvizjes nga Qeveria në detyrë e Kosovës, nga ora 17:00-06:00, ministri në detyrë i Shëndetësisë Arben Vitia u ka bërë thirrje…

Qytetarët kërkojnë nga shteti t’iu sigurojë ekzistencë ekonomike në këtë kohë pandemie

Përkundër shpalljes së gjendjes emergjente për shëndetin publik dhe infektimit të 91 personave me koronavirus në Kosovë, qytetarët gjatë kohës së lëvizjes nëpër rrugë sipas orarit të lirisë së kufizimit,…

​Vitia flet rreth shkarkimit të Bordit të SHSKUK-së

Ministri në detyrë i Shëndetësisë Arben Vitia ka folur rreth shkarkimit të Bordit të SHSKUK-së, në kohën kur vendi po përballet me epideminë e coronavirusit. Ai në një video-konferencë për…

​Jakupi: Pas orës 17:00 punojnë vetëm pesë barnatore kujdestare në Prishtinë

Pas vendimit për ‘orë policore’, jo të gjitha barnatoret janë hapur gjatë orës kur është e kufizuar lëvizja në kryeqytet. Ato do të ushtrojnë veprimtarinë e tyre prej orës 06:00…

Edhe tri raste të reja me coronavirus në Kosovë, shkon në 94 numri i të prekurve

Insituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka konfirmuar se janë edhe tri raste të reja me coronavirus në vendin tonë. Kështu tani numri i të prekurve me Covid-19 ka…

Nga nesër gjimnazi “Hamëz Jashari” fillon mësimin online

Pas fillimit të mësimit online për shkollat fillore të organizuar nga MASHTI, kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari bashkë me Drejtorinë e Arsimit janë angazhuar që mësimin online ta organizojnë edhe…

Krasniqi: Kushtetuta lejon Qeveri të re pa shkuar në zgjedhje

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka dalë kundër idesë që të formohet një qeveri e re, duke kërkuar që të shkohet në zgjedhje të jashtëzakonshme. Sipas Kurtit, “kushtetutë-dhënësi e ka…

Tahiri: Refuzimi i Kurtit për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, rrezikon jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se refuzimi i ish-kryeministrit Albin Kurti për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së Kosovës,…

Dy raste të reja me coronavirus në Kosovë, shkon në 90 numri i të infektuarve

Edhe dy persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në Kosovë, duke çuar në 90 numri i të infektuarve. Këtë e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Lexoni…