fbpx

Sveçla iu adresohet policëve: Ju jeni shërbëtorët e vërtetë të popullit

Ushtruesi i Detyrës së ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla, në një adresim për Policisë e Kosovës, ka vlerësuar lart angazhimin e kësaj force…

Një polic konfirmohet i infektuar me coronavirus

Një zyrtar policor i Policisë së Kosovës është infektuar me virusin COVID-19. Televizionit Publik ua kanë konfirmuar nga drejtoria e Shëndetësisë së Policisë. Zyrtari policor është nga Malisheva. Deri më…

Nga mosha 20-29 më të prekurit me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka publikuar disa statistika të shtrirjes së deritanishme të COVID-19 në Kosovë. Të rinjtë e moshave nga 20 deri në 29 vjeç janë prekur më…

Veseli: Masakra e Izbicës është dëshmi e gjenocidit me të cilin u përball Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli përmes një postimi në Facebook ka përkujtuar masakrën në Izbicë. Veseli ka thënë se kjo masakër është dëshmi për gjenocidin me të…

Në Kosovë kanë arritur shtatë mijë teste për COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar përmes një postimi në Facebook se tashmë kanë arritur në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, 7 mijë teste të porositura për COVID-19. Vitia…

Bekim Mehmeti fton tetovarët: Respektoni masat për ta tejkaluar situatën e virusit

Kryetari i Këshillit komunal të Tetovës, Bekim Mehmeti, në emrin e tij dhe këshilltarëve komunal të Tetovës, ka ftuar qytetarët e komunës së Tetovës, për të respektuar masat e vendosura…

Këshilli Evropian vendos hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë

Lajm i mirë për Shqipërinë! Këshilli Evropian vendosi sot për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Republikën e Shqipërisë. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria për Punët e Jashtme.…

Ka dhunuar Klodi- Dorinën, apo Dorina- Klodin? Të pathënat e arrestimit të ish-lojtarit të Kombëtares Klodian Duro dhe argumenti sipas mbrojtjes (FAKTET-PËRPLASJA)

Të martën e 24 marsit, Klodian Duro, i shqetësuar si gjithmonë për vajzën e tij në këtë kohë krize coronavirusi, ka marrë në telefon në shtëpinë e ish-bashkëshortes për të…

Si do merret leja e HYRJE- DALJEVE për pazar, Rama e shpjegon live me Karçanajn: Pensionistët të rrijnë në shtëpi!

Tashmë, kush do të dalë për të bërë pazar duhet të marrë leje.   Ashtu sikurse kryeministri Edi Rama, paralajmëroi më herët, vetëm një prej pjesëtarëve do mund të lejohet…

186 persona me Covid-19, infektohet mjekja në Korçë, vetë-izolohet në shtëpi

Në mesin e 12 të infektuarve me koronavirus në Korçë është edhe një mjeke.   Mjekja kardiologe e cila është rreth moshës 52 vjeçe pasi ka kryer testin dhe ka…