fbpx

MSH angazhohet të sigurojë ilaçet që përmendi Trump për trajtimin e coronavirusit

Dy barërat e përmendura se mund të kanë efekt pozitiv në trajtimin coronavirus (COVID-19), Klorokine (Chlorochuine) dhe Azythromycine janë duke tentuar të sigurohen edhe nga Ministria e Shëndetësisë në Kosovë.…

Në Qendrën Korrektuese për Femra në Lipjan ka filluar prodhimi i maskave kirurgjikale

Në kuadër të implementimit të Planit Operativ “Coronavirus”, me qëllim të mbrojtjes së të burgosurve dhe  punonjësve të Shërbimit Korrektuese të Kosovës nga Pandemia “Covid-19”, të burgosurat  në Qendrën Korrektuese…

Kuvendi kërkon opinion nga IKShPK për mbajtje të seancës, Kryesia mblidhet të martën

Kuvendi i Kosovës i ka dërguar kërkesë Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike për të marrë opinion se a mund të mbahet seanca e Kuvendit, ku në rend dite do të…

Fshati që infektoi gjysmën e Europës me koronavirus

Më 29 shkurt, një avion u ul në kryeqytetin islandez, Rejkjavik. Në bord, shumica e pasagjerëve ishin turistë, që sapo ishin kthyer nga pushimet në fshatin Ischgl në Tirol të…

Rrëfimi i dhimbshëm i një nëne, si e dalloi koronavirusin tek i biri gjashtë muajsh

Një nënë, foshnja e së cilës është diagnostikuar me Covid-19 po paralajmëron nënat e tjera se si të dallojnë shenjat e mundshme për shfaqjen e sëmundjes te fëmijët e tyre.…

“Jo! Ne nuk jemi vetëm!”, Artan Fuga: Lajme të mira brenda tragjedisë së koronavirusit, ata që bërtasin për vetmi janë të tmerruar, nuk kuptojnë se…

Jo! Ne nuk jemi vetëm!   I gjithë Planeti po dridhet. Nga ankthet, frikërat, si edhe nga dhimbja e mijra të vdekurve. Kamionë ushtarakë në Itali që çojnë në banesën…

Nga super përhapësi, te bilanci tragjik! Italia, vatra e madhe e koronavirusit ka disa mësime për botën!

Përvoja e vendit fqinj tregon se hapat për të izoluar koronavirusin dhe për të kufizuar lëvizjen e njerëzve duhet të vendosen që në fillim, me qartësi absolute, pastaj të zbatohen…

Ndërron jetë një tjetër pacient i prekur nga koronavirusi në Shqipëri, shkon në 3 numri i viktimave

Ka ndërruar jetë një person i prekur me virusin Covid-19 në Shqipëri.   Ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme në Siptalin Infektiv një 71-vjeçar nga Kuçova, duke e çuar në…

Horoskopi, 23 Mars 2020

Dashi Sot do të keni kohë mjaftueshëm për të bërë ushtrime fizike, të cilat do të ndikojnë mjaft mirë në shëndetin tuaj. Ka gjasa që gjatë ditë të përballeni me…

Konfirmohet edhe dy raste të reja me Coronavirus në Kosovë, shkon në 33 numri i të infektuarve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë shënuar edhe dy raste të reja me coronavirus në Kosovë, duke çuar numrin e të infektuarve në 33. “Sot me 22.03.2020…