fbpx

Osmani kërkon nga Irlanda mbështetjen për anëtarësim të Kosovës në KiE

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sot në Bruksel kryeministrin e Irlandës, Micheál Martin.

Gjatë takimit është biseduar për vullnetin e qartë të popullit të Kosovës pro integrimit në BE dhe në organizata të tjera ndërkombëtare.

“Me anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë, përfitojnë më së shumti qytetarët e saj duke pasur në gjirin e saj një shtet demokratik që promovon të drejtat e njeriut”, ka shkruar Osmani në Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *