fbpx

Nga super përhapësi, te bilanci tragjik! Italia, vatra e madhe e koronavirusit ka disa mësime për botën!

Përvoja e vendit fqinj tregon se hapat për të izoluar koronavirusin dhe për të kufizuar lëvizjen e njerëzve duhet të vendosen që në fillim, me qartësi absolute, pastaj të zbatohen…

Ndërron jetë një tjetër pacient i prekur nga koronavirusi në Shqipëri, shkon në 3 numri i viktimave

Ka ndërruar jetë një person i prekur me virusin Covid-19 në Shqipëri.   Ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme në Siptalin Infektiv një 71-vjeçar nga Kuçova, duke e çuar në…

Horoskopi, 23 Mars 2020

Dashi Sot do të keni kohë mjaftueshëm për të bërë ushtrime fizike, të cilat do të ndikojnë mjaft mirë në shëndetin tuaj. Ka gjasa që gjatë ditë të përballeni me…

KJO KRIZË SHËNDETËSORE KA NEVOJË EDHE PËR ‘’INFUZION’’ FINANCIAR

Në kushtet kur kondicioni fiskal dhe sistemi i përgjithshëm pagesor mund të pësojë rënie, Qeveria e Republikës së Kosovës, duhet të jetë më e hapur edhe ndaj donatorëve vendorë dhe…

Konfirmohet edhe dy raste të reja me Coronavirus në Kosovë, shkon në 33 numri i të infektuarve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë shënuar edhe dy raste të reja me coronavirus në Kosovë, duke çuar numrin e të infektuarve në 33. “Sot me 22.03.2020…

Konfirmohet edhe dy raste të reja me Coronavirus në Kosovë, shkon në 33 numri i të infektuarve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë shënuar edhe dy raste të reja me coronavirus në Kosovë, duke çuar numrin e të infektuarve në 33. “Sot me 22.03.2020…

Ismaili i bën thirrje Qeverisë të marrin masa urgjente për rritjen e numrit të testimeve për coronavirus

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, tha sot në një konferencë për media se dështimi i qeverisjes aktuale për të kryer testime të shpeshta për coronovirus,…

​Ismaili: Mungesa e testeve në kufij ka sjellë shumë raste me coronavirus në Kosovë

Ish-ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili ka shprehur shqetësimin për shkak të mungesës së testimeve masive për të parandaluar përhapjen e coronavirusit Covid-19, duke thënë se neglizhenca e institucioneve mund të…

Coronavirusi, ministri Vitia i propozon kryeministrit Kurti masa shtesë për mbrojtjen e shëndetit publik

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, bazuar në situatën e krijuar dhe me qëllim të ruajtjes së shëndetit të popullatës, ka kërkuar nga kryeministri, Albin Kurti, që t’i propozojë Qeverisë masat…

I prekuri me COVID-19, mesazh nga Klinika Infektive në Prishtinë: Merrni seriozisht këtë pandemi

Qytetari i prekur me coronavirus, nga fshati Bibaj i Ferizajt, i cili po qëndron në Klinikën Infektive, ka treguar për gjendjen e tij shëndetësore. Ai gjithashtu bën thirrje që qytetarët…