fbpx

“Shqipëria, vendi me të ardhura të ulëta për tregun”, Banka Botërore: Huadhënia në të ardhmen më selektive në reformat që mbështet

Banka Botërore i ka bërë një rishikim mbështetjes së reformave në disa vende përmes programeve të financimit që zbaton vit pas viti dhe Shqipëria ka qenë një prej atyre që…

“Shqipëria, e fundit për investimet e qeverisë për COVID”, Basha komenton raportin e FMN: Dy paketat anemike, Rama do grabisë deri në ditën e fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me të dhënat e publikuara nga Fondi Monetar Ndërkombëtar, ku në raport thuhej se Shqipëria renditej e fundit në Europë…