fbpx

Abdixhiku: Sot kujtojmë dhe nderojmë viktimat e 11 shtatorit në SHBA

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Abdixhiku përmes një postimi në Twitter, ka shkruar se sot kujtojmë dhe nderojmë viktimat e këtyre sulmeve.

“21 vjet më parë, 3 mijë jeta humbën në sulmet terroriste të 11 shtatorit. Sot ne kujtojmë dhe nderojmë viktimat, familjet e tyre dhe heronjtë që ndihmuan në atë kohë kur ishte e nevojshme”, ka shkruar Abdixhiku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *