fbpx

Krasniqi kujton sulmet e 11 shtatorit: Ndajmë dhembjen me popullin amerikan

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka kujtuar sulmet terroriste të 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës u goditën nga sulmet terroriste, që morën jetën e rreth 3…

Abdixhiku: Sot kujtojmë dhe nderojmë viktimat e 11 shtatorit në SHBA

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Abdixhiku përmes një postimi në Twitter, ka shkruar se sot kujtojmë dhe nderojmë…

Kurti kujton sulmet e 11 shtatorit: Bashkëndjenjmë me Amerikën, së bashku do të sigurohemi që terrorizmi të mos triumfojë

Kryeminsitri i Kosovës Albin Kurti ,  ka kujtuar sulmin terrorist të 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. ADVERTISING Ai përmes një shkrimi në llogarinë e tij zyrtare…

Osmani: Më 11 shtator 2001 nuk u sulmua vetëm Amerika, por të gjithë ne që besojmë në të njëjtat vlera

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me kryeministrin Albin Kurti dhe zëvendës ambasadoren e SHBA-së, Alyson Grunder, kanë bërë homazhe te memoriali “Kosova kujton” kushtuar viktimave të 11 shtatorit…

Brenda vendit ku qytetarët jetojnë pa energji elektrike – dhe luftojnë për të ruajtur kulturën e tyre Mayane

Një aeroplan me dhjetë pasagjerë kryeqyteti i Belizes mund t’iu dërgojë mbi xhungla të gjelbra, maja të thepisura malesh dhe pamje fantastike përgjatë detit të gjallë të Karaibeve, përpara se…

Kurti takon kryetarin e BSPK-së, nuk ka vendim për ndërprerjen e grevës

Qeveria e Kosovës njoftoi të shtunën se kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Hekuran Murati, janë takuar me Kryetarin e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), Atdhe…

Nuk ka marrëveshje, SBASHK-u: Greva vazhdon, Qeveria nuk do zgjidhje të kërkesave

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë bëri sot të ditur se nuk është arritur marrëveshje për plotësimin e kërkesave të tyre, prandaj greva në arsim do të vazhdojë.…

Shkencëtarët theksojnë që kanë zbuluar që një perime ul nivelin e sheqerit në gjak për 50 për qind

Ky artikull, pos që është i lirë, ka shumë përfitime shëndetësore Diabeti i tipit 2 është gjithShkencëtarët theksojnë që kanë zbuluar që një perime ul nivelin e sheqerit në gjak…

S’ka marrëveshje në takimin e Nagavcit me SBASHK-un për ndërprerjen e grevës

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Arbërie Nagavci, sot është takuar me përfaqësues të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK-ut), lidhur me grevën në arsim,…

UP-ja shpall konkurs plotësues për pranimin e studentëve të rinj 2022-23

Universiteti i Prishtinës (UP) “Hasan Prishtina”, ka shpallur konkurs plotësues për pranimin e studentëve të rinj në vitin e parë të studimeve themelore për vitin akademik 2022-23. Sipas një njoftimi…