fbpx

Tahiri thotë se LVV po i manipulon qytetarët me statistika: Krimi dhe korrupsioni janë luftuar më pak në Qeverinë Kurti

Shefi i GP të PDK-së, Abelard Tahiri, ka reaguar pasi Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar disa statistika rreth operacioneve kundër krimit të organizuar. Në një shkrimi në llogarinë e tij në…

8,004 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njofton se janë 8,004 raste aktive me coronavirus në Kosovë. Gjithashtu ka njoftuar se janë shëruar 1,030 pacientë me COVID. Deri më tani në vendin tonë janë…

Kurti: Lajmet e rreme çuan në barrikada dhe pengim të lëvizjes së lirë në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ripërsëritur deklaratën që dha ndje në mbledhjen e kabinetit, se lajmet e rreme kanë ndikuar që në veri të vendit të vendosen barrikada dhe…

Deklaratë e përbashkët për të pagjeturit në takimin e 18 gushtit? Deklarohet BE-ja

Bashkimi Evropian i ka quajtur spekulime të mediave raportimet e djeshme se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në takimin e 18 gusht në Bruksel, do…

Një i vdekur dhe 780 raste të reja me coronavirus

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur në nga 2,279 testime të bëra, 780 persona kanë rezultuar me coronavirus. MSH në njoftimin 24 orësh njofton për një person të vdekur…

Zemaj e quan të paaftë Qeverinë Kurti për menaxhimin e pandemisë, COVID-19

Ish ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj e quajti qeverinë aktuale si të paaftë në menaxhimin e pandemisë COVID-19 në vend. Zemaj përmes një statusi në rrjetin social në Facebook ka…

Stano: E ardhmja evropiane e Kosovës dhe Serbisë varet nga progresi në dialog

Zëdhënësi i BE-së për Çështje të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Peter Stano, duke komentuar takimin e ardhshëm në mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrit të Kosovës, Albin…

Osmani: Kosova në koordinim të plotë me SHBA-në për çështjet prioritare

Presidentja Vjosa Osmani, ka pritur në takim të rregullt ambasadorin e SHBA-ve, Jeffrey Hovenier. Në një shkrim në Facebook, Osmani ka thënë se me Hovenier ka biseduar për situatën e…

E përsërit Stoltenberg: KFOR-i i gatshëm të ndërhyjë nëse kërcënohet stabiliteti në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, duke folur për situatën në Kosovë, pas zhvillimeve të fundit në veri, ka thënë se misioni i KFOR-it në Kosovë po monitoron nga…

Siguria në vend dhe deklarata e Kurtit për të përditshmen italiane, ekspertët: Nuk ka rrezik për luftë, por kërcënimet duhet të potencohen

Ditë më parë kryeministri i vendit, Albin Kurti në një intervistë dhënë për të përditshmen italiane “La Repubblica”, ka theksuar rrezikun që mund t’i shfaqet Kosovës nga Serbia, ndërkaq sipas…