fbpx

24 Marsi 1999, data e mirënjohjes kombëtare ndaj USA/NATO

Siç është gjerësisht e njohur, 24 Marsi 1999, simbolizon 25 vjetorin e ndërhyrjes ushtarake, të skalitur në historinë e lavdishme të NATO-s për çlirimin e Kosovës nga pushtumi Serb, por…

Gjeneral ® Piro Ahmetaj: “Izraeli, e drejta për mbijetesë dhe mbrojtjen e vlerave të qytetërimit”!

Kam ndjekur me vëmendje të shtuar, sigurisht i "shokuar nga pasojat”, por dhe “profesionalisht i zhgënjyer" nga dështimi i Inteligjencës dhe sistemit të mbrojtjes Izraelite, kur në 7 Tetor 2023,…

Gjeneral ® Piro Ahmetaj: Rusia-2023, fillimi i fundit të Ariut të rraskapitur!

Në kapacitetin e Ekspertit të Sigurisë Kombëtare, Rajonit & NATO-s, kam ndjekur me përgjegjësi shtesë 350 ditë luftime në fushbetejëne Ukrainës: “10-ra konferenca të Këshillit të Atlantikut, Institutit tëLuftës në…

“Serbia – 2022, e gjunjëzuar nga Moska dhe barikadat antiperëndimore” !

Me kapacitetin e ekpertit të angazhuar për çështjet e Sigurisë Kombëtare, Rajonit dhe NATO-s, po paraqes një vlerësim strategjik, të fokusuar në ngjarjet madhore dhe gjëndjen e sigurisë (Serbi –…

Historia mistike e vendit të shenjtë në Vlorë “Kuzum Baba”! Nga roli i tij në teqe e deri ta vrasja e tij në pabesi…

Në emisionin Autokton të gazetares Anila Ahmataj këtë të diel u trajtua historia mistike e “Kuzum Babait” personazhit nga i cili mori emrin pika turistike mbi njê kodër brenda qytetit…

“Vëllazëria Italiane”, projekti që synon promovimin e paqes ndërmjet popujve. Bashkepunim mes SAUATT Albania dhe Lëvizja Kristiane e Punonjësve

Me date 20 Tetor 2022, në zyrat qendrore të Sindikates Autonome të Ushqimit, Agrikulturës, Turizmit dhe Tregtisë (SAUATT Albania ), u organizua ceremonia e fillimit të projektit “Vëllazëria Italiane” që…

Krasniqi kujton sulmet e 11 shtatorit: Ndajmë dhembjen me popullin amerikan

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka kujtuar sulmet terroriste të 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës u goditën nga sulmet terroriste, që morën jetën e rreth 3…

Abdixhiku: Sot kujtojmë dhe nderojmë viktimat e 11 shtatorit në SHBA

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Abdixhiku përmes një postimi në Twitter, ka shkruar se sot kujtojmë dhe nderojmë…

Kurti kujton sulmet e 11 shtatorit: Bashkëndjenjmë me Amerikën, së bashku do të sigurohemi që terrorizmi të mos triumfojë

Kryeminsitri i Kosovës Albin Kurti ,  ka kujtuar sulmin terrorist të 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. ADVERTISING Ai përmes një shkrimi në llogarinë e tij zyrtare…

Osmani: Më 11 shtator 2001 nuk u sulmua vetëm Amerika, por të gjithë ne që besojmë në të njëjtat vlera

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me kryeministrin Albin Kurti dhe zëvendës ambasadoren e SHBA-së, Alyson Grunder, kanë bërë homazhe te memoriali “Kosova kujton” kushtuar viktimave të 11 shtatorit…