fbpx

I prekuri me COVID-19, mesazh nga Klinika Infektive në Prishtinë: Merrni seriozisht këtë pandemi

Qytetari i prekur me coronavirus, nga fshati Bibaj i Ferizajt, i cili po qëndron në Klinikën Infektive, ka treguar për gjendjen e tij shëndetësore. Ai gjithashtu bën thirrje që qytetarët…

Thaçi: Nëse ka nevojë, të jemi të gatshëm për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

Pas konfirmimit të viktimës së para nga coronavirusi në Kosovë, presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se në rast nevoje, institucionet duhet të jenë të gatshme që menjëherë të shpallin gjendjen…

Franca vë veton, nuk hapen negociatat. Kundër Shqipërisë edhe dy shtete të tjera

Shqipëria nuk do t’i hapen negociatat as këtë vit. Mediat e njohur italiane “TgCom” shkruan se Franca ka vendosur “veton” duke bllokuar kështu hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë…