fbpx

Coronavirus – Rënia e Globalizmit/ Nga Dorela Beqaj

Përhapja e Coronavirusit me ritme të shpejta në të gjithë botën, përpos rrezikut për sigurinë e jetëve të njerëzve dhe dështimit të sistemeve shëndetësore (si në rastin e Italisë), po…

Ky “prill i thyer”! Nga Taulanda Jupi

Ky “prill i thyer” e theu atë grua, atë nënë, të cilën frika për të ngritur zërin dhe pamundësia për të ushqyer fëmijët ja shuajti forcën që ta jep mëmësia…

AGK i bën thirrje drejtuesve të RTK-së t’i ndërpresin masat selektive ndaj gazetarëve

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka njoftuar se ka marr me shqetësim njoftimin se ndaj disa kolegëve tanë në RTK, në mënyrë selektive, ka filluar procedura për marrjen e masave…

Haxhiu: PLAN-i do të mbahet në mend vetëm për panik e përçarje

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se partitë e PLAN-it, do t’i mbajnë në mend vetëm për tendencën e përhapjes së panikut dhe përçarjes në këtë kohë…

Thirrje mediave në Kosovë të përmbahen nga nxitja e tensioneve

Federata Evropiane e Gazetarëve, ka ftuar gazetarët në Kosovë, që të përmbahen nga nxitja e tensioneve, gjatë raportimit mbi krizën në shëndetësi. Duke e cilësuar raportimin mbi karantinën e vendosur në…

​Sveçla siguron shqiptarët në veri se do të kenë mbështetjen e shtetit të Kosovës

Ushtruesi i detyrës së ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla ka vizituar komunën e Mitrovicës, ku u prit nga kryetari Agim Bahtiri. Ata me…

Hoti: Kosova ka kaluar kohën e “gjakderdhjes” – problemet do të zgjidhen me mjete politike

Lajme Kosovë Sport Futboll Magazina Cult Ekonomi Femra Stili Shëndetësi Kuzhina Auto Teknologji Fun Telegrafi Jobs Arkiva Marketing ? Vazhdon përhapja e COVID-19 #rriN’shpi Më interesantet nga bota e sportit…

Pesë raste të reja me Covid-19 në Kosovë – shkon në 145 numri i të infektuarve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid-19, duke çuar në 145 numrin e të infektuarve në Kosovë. “Sot…

Ekspertët e shëndetësisë kërkojnë masa rigoroze për ta luftuar Covid-19, me këtë nuk pajtohen ata të sigurisë

Nga ora 17:00 e mbrëmjes, deri në orën 06:00 të mëngjesit qytetarëve po u ndalohet qarkullimi dhe lëvizja me automjete. Pothuajse që dy javë, me vendim të Qeverisë së Kosovës…

Abdixhiku: 200 persona janë testuar dhe liruar nga karantina në Qendrën e Studentëve

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, në detyrë, Lumir Abdixhiku, ka njoftuar se karantinimi në Qendrën e Studentëve është duke funksionuar mirë. Ai ka bërë të ditur se mbi 500 persona…